IX. Tervező tábor

2019.08.01 – 2019.08.03. Bük

 

2019-ben kilencedik alkalommal rendezzük meg a Savaria Urbanisztikai Nyári Egyetem Tervező Táborát, amelynek helyszíne Bük városa lesz. A több mint 3300 lakosú város Magyarország nyugat-dunántúli idegenforgalmi régiójában, Vas megyében, a Felső-Répcementi kistérségben található. Az Alpokalja és a Kisalföld találkozásánál, a Répce-síkon fekvő üdülőhely Szombathelytől, Kőszegtől és Sárvártól 20-25 km, Soprontól 47 km távolságra helyezkedik el. Az osztrák határ közelsége meghatározó jelentőségű a fürdőhely és a régió fejlődésében.

Így hát, adott egy határmenti kisváros, amely okosan akar és tud élni a lehetőségeivel, amelyben egy friss javaslat, elképzelés, terv akár meg is valósulhat. Adott tehát a kihívás: a Tervező Táborban a csapatok által felvázolt elképzelések életre kelhetnek!

Ha nem rémiszt a földrajzi távolság, nem bátortalanít el, hogy amit alkotsz, azt érdeklődés veszi körül, ha van kedved csapatban dolgozni és közben egy jó hangulatú hetet eltölteni a Tervező Táborban és a Savaria Urbanisztikai Nyári Egyetemen, a szakmát művelők körében előadásokat hallgatni, este együtt beszélgetni vagy filmeket nézni, akkor köztünk a helyed!

 

Az idei évben a Tervező Tábor résztvevői két feladat közül választhatnak:

 

1. BÜK VÁROSKAPUI

A tervtábor keretében a résztvevők feladata közösen elkészíteni a Bükre vezető utak „megérkezési helyeinek” koncepcionális tervét, amely mind a településkép fejlesztése, a karakter formálása, szempontjából fontos. Nem csak az ide látogatók számára, de a városban, térségben lakó polgárok lakókörnyezetének minőségnövelése érdekében is lényeges a közhasználatú terek kialakítása, megjelenése, funkcióbővítése.

 

2. SZAPÁRY- KASTÉLY KÖRNYEZETE

Bük város egyik kiemelt látnivalóját, a Szapáry-kastélyegyüttest egy XVI. századi eredetű, megerősített udvarházból építtette át Felsőbüki Nagy István 1696-ben, kora barokk stílusban. A négy saroktornyos erődfalból csak egy torony maradt meg. A feladat a kastély környezetének feltérképezése, majd – az idegenforgalom, városmarketing és az épített örökség szempontjait figyelembe vevő – hasznosítási lehetőségeinek, javaslatainak bemutatása, egy koncepcionális terv keretében.

 

A tervtábor résztvevői csoportmunkában, a szervezőik irányítása és támogatása mellett területi koncepciót készítenek a város számára az első benyomást meghatározó terek rendszerére vonatkozóan. Ezekhez a terekhez ill. hálózatokhoz kapcsolódóan meghatározzák azok funkcióit és kialakításukhoz rövid akcióterveket is készítenek a fejlesztési, szabályozási és egyéb teendőkre vonatkozóan. Opcionálisan egy-egy területhez fizikai objektum előzetes látványtervét is elkészíthetik.