Részletes program

A jövő emlékezete

Kísérletek a jövő felvázolására, megsejtésére és mire fogunk emlékezni a jövőben. Modellek, irányzatok, amelyek előrevetítik a városok alakulását.

 

 1. nap


délelőtt:

protokoll köszöntők és egy előadás:

Berki Márton geográfus, PhD, ELTE: A világ urbanizációs trendjei

délután:

Bajmócy Péter geográfus, PhD, Szegedi Tudományegyetem: a magyar településrendszer és a települések jövője

Jankó Ferenc geográfus, PhD, ELTE, Soproni Egyetem: Városfejlesztési modellek egykor és most – kritikai perspektívák

Kádár Bálint építészmérnök, a BME Urbanisztika Tanszékén tanársegéd, a Kortárs Építészeti Központ (KÉK) vezetője

 

2. nap


délelőtt:

moderátor: Jóna László településmérnök, PhD, Győr

Lados Mihály közgazdász, kandidátus, RKK Győr: Okos város 1.

Barsi Boglárka dr., RKK Győr: Okos város 2. (Smart City, mint városfejlesztési modell a Felső-Dunántúl nagyvárosaiban)

Kulcsár Sándor: Okos város 3.

délután:

Dömötör Tamás tájépítész, Green City program (terv és eredmények)

Tatai Zsombor tájépítész, BFVT: Green City 2.

Kuhn András tájépítész, városi főkertész, Debrecen: Zöldfelületi információs rendszer kiépítése Debrecenben

este:

Osskó Judit filmje/i (de lehet szerda este is, ha az jobb)

 

3. nap


délelőtt:

moderátor: Osskó Judit

Dr. Mátay Mónika történész: Mesélő házak (a város emlékezete)

Ferkai András építész PhD, MOME: A közelmúlt építészetének veszteségei és veszélyeztetett értékei

Entz Géza dr. művészettörténész: Védett épített örökségünk jövője

délután:

moderátor: Zábránszkyné Pap Klára

Jambrik Imre áll. főépítész, Debrecen: A TAK és a településképi rendeletek tapasztalatai Hajdú-Bihar és Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében

Fajcsák Dénes, építész, Eger: Falvaink emlékké váló építészete (A TAK Heves megyei tapasztalatai alapján)

Kassai-Szoó Dominika építész és Kedves Zsófia tájépítész: A települési arculati kézikönyvek haszna és a folytatás építész és tájépítész szemmel

záró előadás (zárszó): Körmendy Imre

 

4. nap: kirándulás